< Teoria leasingu, zalety leasingu, korzyści leasingu, porównanie leasingu i kredytu

Twoja wyszukiwarka

   Leasing jako zródło finansowania działalności gospodarczej. Co to leasing? Czym jest leasing? Dlaczego warto wybrać leasing jako zródło finansowania i kredytowania działaności gospodarczej. Leasing a kredyt porównanie. Leasing operacyjny. Wyższosć leasingu nad kredytem. Różnice między leasingiem i kredytem.

  Doładowanie   Ubezpieczenie   Konto   OFE   Kredyt   Lokata   Karta Kredytowa     Leasing     Program Partnerski   Pożyczka   Inwestycje   Oszczędzanie   Domeny   Biznes     Linki     Kontakt

Oferta:

Doładowanie telefonu

Leasing\Faktoring

Kredyt firmowy

Rachunek firmowy

Przeloty\bilety lotnicze

Ubezpieczenie turystyczne\podróżne

Ubezpieczenie AC OC NNW

Ubezpieczenie mieszkania\nieruchomosci

Ubezpieczenie na życie

OFE fundusz emerytalny

Konto za darmo

Konta Młodziezowe

Najlepsze lokaty/Konto oszczędnosciowe

Domeny

Karta Kredytowa

Kredyty mieszkaniowe\hipoteczne

Kredyty konsolidacyjne\refinansowe

Pożyczka gotówkowa/społecznosciowa

Kredyt Samochodowy

Rachunki inwestycyjne

Program Partnerski

Doradcy kredytowi

Daradcy inwestycyjni

Przeloty\bilety lotnicze

Opony

Miejsce na reklamę

menu:
Strona główna

Czym jest leasing

Zalety leasingu

Leasing nieruchomosci

Samochody osobowe

Samochody dostawcze

Urzadzenia medyczne

Sprzęt biurowy

Maszyny budowlaneWyszukiwarka


Super radio

Banktransfer

Autoubezpieczenia


Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ponoszeniem sporych wydatków zarówno na rozwój, jak również serwis funkcjonujących już maszyn, pojazdów i innych środków trwałych.
Dla małych i średnich (sektor MSP) firm obok funduszy własnych, głównym zródłem finansowania tych wydatków sa kredyty oraz leasing.
Leasing można opisać jako formę kredytu rzeczowego. Firma leasingowa kupuje wybrany przedmiot (samochód, maszynę, nieruchomość komercyjną) i oddaje go następnie Klientowi w leasing – używanie z możliwoscią zakupu po zakończeniu okresu leasingu za cenę ustalona podczas zawierania umowy. Przedsiębiorstwo nie otrzymuje gotówki, ale wybrany przez nie środek trwały do wykorzystywania w prowadzonej działalności gospodarczej.
Leasing jest łatwiejszy do uzyskania, niż kredyt bankowy, co ma szczególne znaczenie dla firm nowych, dynamicznie rozwijających się oraz dla tych, które liczą na szybką decyzję i prosty sposób uzyskania finansowania.

Bardzo ważną cechą leasingu jest zdolność do zmniejszania podstawy opodatkowania, co skutkuje obniżeniem płaconych podatków. W leasingu operacyjnym wszystkie opłaty leasingowe w ich pełnej wysokości są kosztem uzyskania przychodu. W kredycie bankowym jako koszt traktuje się jedynie odsetki, prowizje bankowa oraz odpisy amortyzacyjne. W wielu przypadkach leasing jest więc realnie tańszy od kredytu.

Leasing a kredyt. Leasing czy kredyt? - To pytanie zadaje sobie prawie każdy Przedsiębiorca stojący przed zakupem nieruchomości.
Poniżej postaramy się przedstawić kilka zalet wynikających z finansowania zakupu poprzez leasing
- Przyśpieszenie okresu amortyzacji Większość nieruchomości amortyzuje się 4% w stosunku rocznym. W praktyce oznacza to, że przy zakupie nieruchomości wartej 750 000 PLN, miesięczny odpis amortyzacyjny wyniesie zaledwie 2 500 PLN. Całkowity okres amortyzacji wynosi 25 lat. Dzięki leasingowi operacyjnemu okres ten możemy skrócić już do 10 lat. - Finansowanie do 100% wartości brutto inwestycji Banki realizujące zakup nieruchomości poprzez kredyt inwestycyjny nie finansują podatku VAT. W takim przypadku maksymalna kwota zaangażowania Banku w zakup wynosi 78 % kwoty zakupu. Dzięki leasingowi operacyjnemu można sfinansować nawet 100% wartości brutto zakupu.
- Zwiększenie korzyści podatkowych W przypadku kredytu, Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu miesięczny odpis amortyzacyjny i odsetki od kredytu. W przypadku leasingu operacyjnego, miesięczna rata stanowi koszt uzyskania przychodu.
Leasing w przeciwieństwie do kredytu nie blokuje zdolności kredytowej firmy. W razie potrzeby umożliwia, więc skorzystanie z dodatkowej formy finansowania w postaci kredytu. Natomiast w przypadku finansowania przedsiębiorstwa wyłącznie przy użyciu kredytu bankowego, może okazać się, że bardzo szybko zostanie wyczerpana nasza zdolność kredytowa.

Zalety leasingu
Kolejna cecha leasingu jest możliwość uwolnienia funduszy zamrożonych w środkach trwałych przedsiębiorstwa. W tzw. leasingu zwrotnym Klient sprzedaje firmie leasingowej nabytą od niej wcześniej maszynę, samochód czy nieruchomość, odzyskując w ten sposób zamrożone środki finansowe. Następnie te same urządzenia bierze w leasing, a po zakończeniu umowy może je wykupić za symboliczna kwotę. W leasingu nieruchomości Korzystający z leasingu może regulować opłaty leasingowe z uzyskiwanych od podnajemców czynszów.

Dlaczego leasing?
Leasing jest doskonałym sposobem zakupu firmowych nieruchomości, samochodów, pojazdów każdego typu.
Dzięki leasingowi uzyskacie Państwo następujące korzyści:
- możliwość poprawienia płynności finansowej poprzez odzyskanie środków finansowych ulokowanych już w nieruchomościach firmy (w przypadku leasingu zwrotnego)
- niskie miesięczne zobowiązania
- finansowanie do 100% wartości inwestycji
- zwiększenie korzyści podatkowych przez możliwość zaliczania całości czynszy leasingowych w koszty uzyskania przychodu
- przyśpieszenie okresu amortyzacji
- tanie zródło finansowania
- gwarancja statusu prawnego dzięki regulacjom zawartym w kodeksie cywilnym oraz ustawach podatkowych
- przejrzyste warunki umowy
- pisemna gwarancja odkupienia nieruchomości po zakończeniu leasingu
- możliwość finansowania pozabilansowe
- możliwość wyboru waluty leasingu

Wymagane dokumenty
Liczba i rodzaj dokumentów wymaganych przy leasingu zależna jest od kondycji finansowej przedsiębiorstwa wnioskujšcego o leasing oraz wartości i rodzaju przedmiotu. Podstawa jest wypełnienie wniosku leasingowego. W procedurach uproszczonych dotyczących głównie nowych samochodów wymagane jest dostarczenie dokumentów rejestrowych.
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.plMiejsce na reklamę

©www.najtanszy.com.pl najlepsze oferty usług w sieci!

Najtańsze Usługi, Porady Prawne Łódz Najtańszy Radca Prawny Łódz

Tani Leasing Leasing nieruchomosci Najtańszy leasing